Заев: Преговорите во Стразбур се уште не се детално започнати (видео)

Сподели со своите пријатели

По враќањето од Стразбур, Зоран Заев во интервјуто за Нова ТВ вели дека во полза на успешни преговори со европратениците, нема да бидат обелоденети детали за тоа што е разговарано на десетчасовната средба, додавајќи дека преговорите се уште не се детално започнати.

Loading...

Заев за 26 мај, најави нова лидерска средба во Клубот на пратеници во Скопје, додавајќи дека на лидерската средба ќе им бидат соопштени детали од средбата во Стразбур  и на двајцата лидери на албанските партии во Македонија.

 

Leave a Reply