Заев: Ова е почеток на крајот на една корумпирана и расипничка власт (видео)

Сподели со своите пријатели

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, веднаш по најавата на Груевски дека утре ќе ја депонира својата оставка, одржа прес конференција во седиштетото на партијата во Скопје.

Според Заев, оставката на Заев не значи и крај, со повик сите граѓани да ја вратат слободата, демократијата и европските вредности во Република Македонија.

  • Денешната изјава на Никола Груевски е директно признание дека поради него не се исполнети клучните делови од Договорот од Пржино, и дека тоа е причината за политичката криза во Македонија, изјави Заев.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.