ЗАД НИВНИОТ БРАК СЕ КРИЕ СТРАШНА ВИСТИНА: Се започнало кога таа била бебе

Сподели со своите пријатели

Клаус и Јозефина од Германија се во брак и имаат три деца. На прв поглед изгледаат како секој друг пар, но нивниот брак многумина го осудуваат. Имено, Клаус е вујко на Џозефина.

Loading...

Минатата година за германските медиуми изјави дека Јозефина првпат ја видел кога била бебе, а тој тогаш имал 23 години. Многу години потоа не се виделе, всушност се запознале кога таа имала 16, а тој 39, пренесува Fenix-magazine.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 𝗞𝗹𝗮𝘂𝘀 & 𝗝𝗼𝘀𝗲𝗽𝗵𝗶𝗻 𝗧𝗵𝗶𝗺𝗺 (@wolf.bear.lion)

 

Кога имала 19 години, Клаус и признал дека има силни чувства кон неа, но нагласил дека нема да и пријде додека таа не одлучи да го стори тоа. Тие за германските медиуми изјавија дека таа е таа што ја донела одлуката за нивната врска.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 𝗞𝗹𝗮𝘂𝘀 & 𝗝𝗼𝘀𝗲𝗽𝗵𝗶𝗻 𝗧𝗵𝗶𝗺𝗺 (@wolf.bear.lion)

Loading...

 

Тие двајца се во брак веќе 14 години, а се венчаа откако добија тројки. На изненадување на многумина, бракот меѓу вујко и внука, кои се крвно сродни во Германија, е легален. На почетокот морале да се борат со предрасудите и да се справуваат со грди коментари, но велат дека сето тоа го издржале.