За утре најавено минирање во село Орашац

Сподели со своите пријатели

Во период од 8 до 16 часот во текот на утрешниот ден  ќе изврши минирање на локалитетот Црквен Рид во селото Орашац, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Минирањето ќе го изврши компанијата „Мактек“.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.