За повеќе лајкови, се спремни на се: Овие луѓе скокнале од тераса во снег и си го загрозиле животот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Следното видео докажува дека луѓето се подготвени на се за да имаат повеќе лајкови на социјалните мрежи.

Loading...

Во видеото гледаме момче и девојка во долна облека како стојат на оградата на терасата.

Таа е на долниот кат, а тој на терасата на горниот кат.

Неколку моменти подоцна  и двајцата скокаат во снегот.

Иако снегот беше прилично тежок и висок неколку метри, скокањето во истиот е ризик само по себе затоа што никогаш не знаете дали сепак ќе паднете на земја.

Особено кога сте речиси голи.

Кога излегле од снежната планина, се упатиле кон камерата која ги снимала, цело време пробивајќи го снегот.

 

Loading...

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Elias Schwärzler (@elias_schwaerzler)