ЗА ЉУБИТЕЛИ НА ТУРБО-ФОЛКОТ: Кои песни во кафана ги нарачуваат хороскопските знаци? (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Секој хороскопски знак, заедно со сите свои одлики, има фаворит при избор на песни во кафана.

Loading...

Некои од нив се многу галантни, така што нема да жалат за денар даден на музика, некои не се склони да се „грабнат за џеб“, но ова е друга тема. Па, да видиме како изгледаат плејлистите меѓу претставниците на различни хороскопски знаци, односно нивните омилени песни.

Овен

Бидејќи ќе најдете голем број Казанови меѓу машките претставници на овој знак, Овен ја нарачува песната „Није живот једна шена“, додека весела девојка родена на почетокот на април во овој знак со задоволство ќе се качи на масата со песната „Младичу мој”.

 

https://youtu.be/sYcGt9_hDvQ

 

Бик

Loading...

Според некое непишано правило, биковите обожаваат кафана. Дали затоа што тоа е место кое го сакаат сите хедонисти и боеми, а голем број од овие луѓе се токму такви или затоа што кафаните се места каде што можете да видите убави девојки, но тие едноставно ги обожаваат. Тие сакаат нивните партнерки да им кажуваат „драги, не можам да живеам без тебе“, затоа често нарачуваат „Слике у оку“, додека женските претставници на овој знак ќе сакаат да слушнат „Ночас ми срце пати“.

 

 

Близнаци

Треба ли да објаснам зошто омилена песна на Близнаците во кафана е „Луцкаста си ти“?! Девојките секогаш ќе имаат посебна емоција со песната „Били смо пријатељи, па љубав пробали“.

 

Loading...

 

Рак

Раковите се многу емотивен кардинален знак, така што секогаш ги „погодуваат“ песни со силна емоција, како што се „Празна чаша на мом столу“ или „Угасила си ме“. Девојките од овој знак обожаваат староградски песни, меѓу кои омилена им е „Шта че ми живот без тебе драги“.

 

 

Лав

Изборот на лав може да биде „Краљицa срца мог“ или, да речеме, „Још те воли стари лав“, додека Лавиците ќе ја сакаат песната „Београд“.

Loading...

 

 

Девица

Просечната Девица од машки род секогаш ќе биде погодена од „Скитница“, додека на девојчето родено на почетокот на септември ќе и се допадне „Ја имам неког, а ти си сам“.

 

Loading...

 

Вага

Кога станува збор за девојките ваги, тие дефинитивно се едни од најсреќните во кафаните и често ќе ги видите качени на масата. Со задоволство ќе ја нарачаат песната „Весељак“. Ако излезат со своите пријатели, песната која секогаш ги враќа на старите љубови е „Златиборске зоре“. Машкиот претставник на овој хороскопски знак сака песни кои се малку позабавни од народните, како што се „У земљу сада пао бих од стида“ или „У тебе сам заљубљен“.

 

Loading...

 

Шкорпија

Со својата природа, која исто така знае да биде одмаздоубива, со насмевка на лицето, мажот Шкорпија ќе ја посвети песната „Муштулук“ на својата поранешна драга. Девојките од знакот се едни од оние девојки кои ве сакаат со целото срце и целото тело, па на својот драг со кој повеќе не сте во добри односи ќе ја нарачаат песната „Краљ поночи“ или „Не куните црне очи“.

 

Loading...

 

Стрелец

Стрелците, и машки и женски, сонуваат еден ден да заминат некаде далеку и да ја пронајдат среќата далеку од својата татковина. Тие ќе се веселат толку добро со „Моји су другови“, додека понежната половина од овој знак ќе пее и ќе има убави спомени со песната „Невера моја“.

 

Loading...

 

Јарец

Јарците се многу приврзани за своите родители, затоа немојте да се изненадите ако неговиот избор е „Љиљана“ ако неговата мајка се вика така или која било песна на која се наоѓа името на неговата мајка. Ако сепак реши да ја посвети песната на девојка, класичниот Јарец, од некоја добро позната причина, ќе ја сака „Жену пријатеља мог“… Жените од овој знак најчесто ја нарачуваат песната „Када би ме питали“.

 

Loading...

 

Водолија

Овој знак сака многу забава, друштво, кафани. Можеби ќе ви кажат како претпочитаат странска музика, хаус, електро, но посматрајте ги понекогаш во кафана. Може да биде толку многу весело на масата на еден маж Водолија која сите ја обожаваат. Тие ги сакаат своите пријатели, па на почетокот на вечерта ќе играат со песната „Другови су одмах рекли није за тебе“, а девојките ќе бидат луди по песната „Памтим још“ – која ги потсетува на некои убави времиња, луѓе и сè што поминале.

 

 

Риби

Ако се сетите на некои од најемотивните песни што се таканаречени „патос“ во кафаните, можете да бидете сигурни дека таа е омилена кај една Риба. Мажите од овој знак ја нарачуваат „Само ову ноч“ или „Божанствена жено“ – во моментите на најголема љубов кон саканата, додека прекрасните девојки Риби ќе се качат на масата со „Ночас ми срце пати“ или „Циганине, ти што свираш“.

 

 

Се надеваме дека малку ве забавувавме и дека, во согласност со вашиот хороскопски знак, најдовте песна што ќе ја нарачате следниот пат во кафана, кога ситуацијата ќе се врати во нормала.