За една година ослабнала 90 килограми, но и натаму не чекори (видео)

Сподели со своите пријатели

Марла МекКантс (44) од Тенеси се појавила во емисијата „Мојот живот со 270 килограми: Каде сте сега?“.

Таа имено имала 360 килограми минатата година, а во меѓувреме ослабнала на 240. Тврди дека и натаму губи килограми, но не сака да оди па зависна е од својата ќерка која се грижи за неа. марла, мајка на три деца и натаму признава дека јаде чипс, а своето омилено пржено пилешко го готви со маслиново масло.

Марла пред година дена била на операција на желудник која и го спасила животот.

Но, се уште не можам да се подигнам од креветот и да чекорам па и натаму се ослонувам на Сиера. Тоа е стресно и за неа и за мене. Пред девет месеци прв пат станав после долго време, но и натаму не чекорам. Се надевам дека тоа ќе се реши по операцијата во која ќе ми отстранат вишок од кожата. Бев и депресивна затоа што работите не се развиваа како што се надевав – вели Марла.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.