За еден ден 777 санкции за неносење заштитна маска

Сподели со своите пријатели

Регистрирани се 777 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Loading...

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.


Leave a Reply