За да ја спаси ќерката болна од рак завши во затвор (фото)

Сподели со своите пријатели

Адам Кослер, татко на двегодишно девојче, се одлучил на еден навистина храбар чекор, меѓутоа нелегален, а сето тоа за да ја ублажи тешката болест на својата ќеркичка.

Loading...

Ова е Адам со својата двегодишна ќеркичка која боледува од рак.

adam-kcerka-2

Кога сите терапии и лекови потфрлиле, таткото не се предавал и по било која цена сакал да пронајде лек за ракот, па макар тоа била и медицинска марихуана.

Научно е докажано дека маслото од канабис, благотворно делува против многу болести, меѓу кои и канцерогените.

adam-kcerka-3-356x480

По овој чекор девојчето започнало да добива повторно на тежина. Нејзиниот татко повторно ја повратил надежта дека ќе и биде подобро.

И покрај напредокот, оваа приказна нема баш среќен крај. Во Австралија, употребата на канабил сеуште е забранета, па таткото морал да оди во затвор.

Loading...

Многу луѓе изглегле на улица и собрале 140.000 потписи за да помогнат таткото да го видува своето дете.

adam-kcerka-4

Оваа недела, тој го прекршил законот и заминал во посета на својата ќерка. Иако персоналот на болницата повикал полиција, на таткото сепак му дозволиле да помине неколку часа со своето дете.

adam-kcerka-5


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.