За 24 часа во одделни несреќи загинаа седум лица

Сподели со своите пријатели

Се почна рано изутрина кога во страшна сообраќајка настрада семејство од Србија, каде загинаа мајка и две деца, откако со своето возило доживеале несреќа кај клучката Прдејци.

Loading...

Потоа во страшна несреќа загина мотоциклист од Радовиш кој имал само 24 години. Синоќа е случена сообраќајка и на патот Тетово – Скопје, каде загина 55 годишен маж откако изгубил контрола на своето возило.

Во Охрид пронајдено беше тело на млад кратовчанец, додека во реката Турија се удавило 18 годишно момче.

Вчера се случија и други сообраќајки во кои имаше само повредени лица.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.