Вучиќ: Шолц внесе нова енергија во европската иднина

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Србија Александар Вучиќ утрово соопшти дека му се заблагодарил на германскиот канцелар Олаф Шолц за посетата на Белград

Loading...

На средбата отворено разговарале за сите важни прашања и оцени дека Шолц внел нова енергија во заедничката европска иднина на Западен Балкан.

„Му се заблагодарив на германскиот канецалр за посетата и што може отворено да разговараме за сите важни прашања за кои не секогаш имаме ист став, но канцеларот Шолц сепак внесе нова енергија во нашата заедничка европска иднина и тоа е извонредна порака за сите ние во Западен Балкан“, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Вучиќ објави и снимка од посетата на канцеларот Шолц на Белград.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)