Второ место за кумановчанката Мартија на шоуто “Пинкови Ѕвездички” (видео)

Сподели со своите пријатели

Втората сезона на шоуто “Пинкови Ѕвездички” го доби и вториот победник, додека младата кумановчанка, Мартија Станојковиќ заврши како второпласирана и покрај целиот вложен труд и енергија да дојде до ваков пласман.

Малиот Марко Бошњак со исполнување на македонската народна песна “Зајди, зајди” ја однесе победата на српското шоу, додека малата Антониа заврши на седмото место.

Loading...

Мартија во суперфиналето повторно се претстави со песната ”Writings on the wall” .

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.