Вторник неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Сподели со своите пријатели

Вторник, петти јули, првиот ден од Рамазан Бајрам е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Одлуката е во солгасност со Законот за парзници на Република Македонија, а во соопштението Министерството им го честита празникот Рамазан Бајрам на сите припадници на исламска вероисповед.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.