Втора индивидуална награда за европскиот шампион

Сподели со своите пријатели

Џошуа Кимих беше избран за најдобар дефанзивец на УЕФА минатата сезона.

Loading...

Фудбалерот на Баерн имаше сериозна заслуга за успехот на тимот, постигнувајќи неколку одлучувачки голови.

Соиграчите на Кимих, Давид Алаба и Алфонсо Дејвис беа меѓу најдобрите тројца дефанзивци во Европа.

На четвртото место беше дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, а на петтото место беше новото засилување на Челси – Тијаго Силва, кој го предводеше ПСЖ до финалето во Лигата на шампионите.


Leave a Reply