Врвни резултатни за кумановските гимнастичари од Државното првенство

Сподели со своите пријатели

Oдличен успех со низа медали постигнаа гимнастичарите на Гимнастичкиот клуб „Атлета“ од Куманово на  Државното првенство во А програма во машка и женска категорија и во Б програма во машка категорија што се одржа во Битола.

Loading...

 

 

Во екипна конкуренција, Калин Илијевски во машка „А“ програма до девет години и Бојан Ефремовски во „Б“ програма јуниоери освоија бронзен медал,

 

 

Loading...

Прво место во екипна конкуренција машки (помлади јуниори), освоивме два бронзени медали во поединечна конкуренција.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Димитриевски негира дека формира партија со Бранко Црвенковски

 

 

Во женска „А”програма во екипна конкуренција, тимот освои второ место во категорија јуниорки и трето место во категорија  помлади пионерки.

 

 

Loading...

Инаку на Државното првенство во Битола гимнастичкиот клуб „Атлета”  учествуваше со вкупно 17  натпреварувачи, од кои 9 во машка и 8 во женска конкуренција.

 

 

На целиот настан учество зедоа преку 100 натпреварувачи од целата држава.

 

Никола Ивановски

Loading...