Времето денеска суво со умерена облачност

Сподели со своите пријатели

Како што јавува порталот за временска прогноза метеопро.мк денеска не очекува суво време, без врнежи од дожд, но со мала до умерена облачност.

Loading...

Во текот на денот правецот на ветеро ќе се промени во југоисточен, но тоа е ветер со слаб интензитет.

За разлика од претохдните утра денеска посвежо со 9 степени целзиусови.

Максималата дневна температура ќе има вредности во границите од 18°С до 21 во колтлините низ северниот и западниот регион, додека на југоисток таа ќе достигне вредности околу 23°С.

Кумановци денес ќе се разбудат на температура од 9 степени, но истата во текот на денот ќе достигне и вредност од 19 степени целзиусови. Ќе преовладува претежно облачно време, но со сончеви периоди во текот на пладневните часови.

Слично време не очекува и во наредните неколку денови.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.