Времето денеска сончево со умерена облачност

Сподели со своите пријатели

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи денеска можеме да очекуваме сончево време со умерена облачност. По одделни котлини, речни долини и планински превои со појава на утринска магла и ниска облачност.

Loading...

Минималната температура ширум државата ќе биде од 6 до 13 степени, додека максималната дневна ќе достигнува вредности во интерва од 18 до 23 степени целзиусови.

И во Куманово времето денеска ќе биде делумно сончево со сосема слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе изнесува од минимални 10, до максимална вредност од 19 степени целзиусови.

И во понеделник времето ќе биде претежно стабилно со утринска магла по одделни котлини. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во текот на ноќта можен е слаб локален дожд.

Од вторник нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажна воздушна маса, што ќе услови врнежи од дожд со променлив интензитет и пад на температурата од среда за кога се очекуваат и пообилни врнежи од дожд, стои во соопштението од УХМР.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.