Времето денеска облачно, со температури околу 20 степени

Сподели со своите пријатели

Во Република Македонија денеска не очекува слаба котлинска магла во раните утрински часови, информира порталот метеопро.мк. Сепак таа ќе биде од локален карактер и нема да ја намали видливоста, а во текот на денот не очекува претежно сончево време со умерена облачност.

Loading...

Во попладневните часови може да очекуваме дополнително заоблачување, особено во западниот дел од државата.

Утринската температура е во интервал од 5 до 8, а максималната дневна ќе достигне и до 22 степени целзиусови.

Во Куманово и околината, според податоците на порталот accuweather, кумановци денеска се разбудија на температура од минимални 11 степени целзисуови, кои во текот на денот ќе се искачат до 20-от степен.

Ќе биде претежно облачно со мали сончеви периоди, а ќе дува ветер од 24 километри на час од југоисточен правец.

Слично време не очекува и во наредните денови, освен во недела кога може да очекуваме повеќе сончеви интервали.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.