Временска прогноза за денеска и утре

Сподели со своите пријатели

Денеска не очекува доста сончево и топло време со максимална дневна температура до 36 степени целзиусови, за разлика од свежите утра, а утре не очекува слично време со температура од 37 степени целзиусови.

Loading...

Што се однесува до Куманово и околината, исто така не очекува сончево и топло време. Температурата е во рамките на минимални 11 степени, а максмилани 32 степени целзиусови. Што се однесува до утре не очекува температура со два степени повеќе, утринската ќе изнесува 13, а максималната дневна ќе се искачи до 34 степени целзиусови.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.