Возрасни кумановци викендов физички се пресметувале

Сподели со своите пријатели

Физичка пресметка меѓу четириесет и едногодишен кумановец и негов 65-годишен сограѓанин викендов го нарушила јавниот ред и мир.

Loading...

– На 27.08.2023 во 00.43 часот во СВР Куманово е пријавено дека во Куманово е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.М.(41) и С.М.(65) двајцата од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  ЈП „Водовод“ Куманово доби нова градежна машина (ФОТО)