07.05.2019 09:57

Возило изгоре во населбата Карпош


Моторно возило изгоре вчера во пожар во кумановската населба Карпош, во близина на бензинската станица „Сателит“.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на терен веднаш излегле четворица пожарникари од Територијалната противпожарна единица Куманово, при што интервенирале во период од 09:15 до 10:55 часот.

loading...

фото: архива


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments