07.05.2019 09:57

Возило изгоре во населбата Карпош


Моторно возило изгоре вчера во пожар во кумановската населба Карпош, во близина на бензинската станица „Сателит“.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на терен веднаш излегле четворица пожарникари од Територијалната противпожарна единица Куманово, при што интервенирале во период од 09:15 до 10:55 часот.

loading...

фото: архива


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments