Возел автомобил 25 километри додека бил без свест

Сподели со своите пријатели

Автомобилот имал вклучен темпомат и систем за одржување на лента. Очигледно, рацете на возачот останале на воланот, па системот бил активен, јавува Ревија ХАК.хр.

Loading...

Инцидентот се случил на автопатот Е314 во северна Белгија. Возачите кои се движеле по автопатот забележале дека рено клиото се движи лево-десно во сообраќајната лента и ја известиле полицијата.

Полицијата утврдила дека зад воланот има онесвестен маж и се обидела да го запре возилото. Полицискиот автомобил се позиционираше пред Клио.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Маск повторно го сака Твитер, акциите на компанијата скокнаа!

Потоа нежно забави, така што Клио се потпре на него. Полицаецот почнал да кочи и ги запрел двата автомобили. Возачот во несвест бил пренесен во болница. Неговата здравствена состојба не е позната.