Возач прегазил пешак во близина на Искрин мост и избегал

Сподели со своите пријатели

Во сообраќајна несреќа повреден е пешак во с. Добрашане во близина на Искрин мост, информираат од Станицата за итна медицинска помош.

Тие околу 18 часот бележат интервенција при повреда нанесена кога моторно возило удрило пешак и притоа го напуштило местото на настанот без да запре.

Поради сериозноста на повредите пешакот бил префрлен до Хирушкото одделение во Општа болница – Куманово, стои во извештајот на РЦУК


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.