Возач од Битола пронајден починат на терминалот Табановце

Сподели со своите пријатели

Возач од Битола со иницијали П.Ц. во текот на вчерашниот ден бил пронајден починат на царинскиот терминал на Табановце, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Лицето на засега непозната возраст од вчера бил на терминалот во Куманово за да ги среди документите и обврските за камионот во кој што останал да преноќи. Во текот на утринските часови, околу 07:20 часот бил пронајден мртов.

На лице место била повика екипа на СВР Куманово и Итната медицинска помош која само констатирала смрт. Телото на починатиот било преземено и предадено на судска медицина за обдукција и понатамошна постапка.


Leave a Reply