Воз со американски конгресмени удри во камион, еден загинат (фото)

Сподели со своите пријатели

Патнички воз со членови на Конгресот од редот на републиканците, вклучувајќи го и претседателот на Претставничкиот дом Пол Рајан, удрил во камион во Вирџинија.

Најмалку едно лице е загинато.

Loading...

Сите членови на Конгресот кои се превезувале во возот, вклучувајќи ги и членовите на нивните семејства се добро, а некои добиле помали повреди.

https://twitter.com/RepJeffDenham/status/958746186495741953?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Finfo%2Fvesti%2Findex.php%3Fyyyy%3D2018%26mm%3D01%26dd%3D31%26nav_category%3D78%26nav_id%3D1353587

Претсавничката за медиуми од Белата куќа, Сара Сендерс потврди дека едно лице е загинато, но не е јасно за кого станува збор.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.