Вооружената група се фотографирала на влез во Македонија (фото)

Сподели со своите пријатели

Косовскиот портал Бота Сот објави фотографија направена во моментот кога вооружената група ја преминала границата меѓу Косово и Македонија пред нападите во Куманово.

Loading...

Како што пишува Бота Сот, повикувајќи се на натпис од Газета Експрес, на оваа фотографија  се наоѓаат шест од деветте членови чии тела утринава во 4 часот, беа транспортирани во Косово, преку граничниот премин Качаник.

Телата на ликвидираните членови во Приштина беа пречекани со најголеми почести, и со многубројни албански знамиња наредени во колона. Косовските власти како што беше соопштено, побараа нова обдукција на деветте тела.

 

ft2205

Фотографијата како што наведува Бота Сот, рапидно се шири на социјалните мрежи.

Leave a Reply