Вооружен грабеж на бензинска пумпа на автопатот Скопје – Куманово

Сподели со своите пријатели

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во текот на денешниот ден, поточно околу 2.30 часот, во скопското село Дељадровце, на бензинската станица „Макпетрол“ лоцирана на автопатот Скопје – Куманово, три непознати лица со закана со огнено оружје и хебла извршиле разбојништво над еден вработен, одземајќи околу 4.000 денари, по што избегале.

Loading...
 Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.