Вонредна седница на Советот на Општина Куманово

Сподели со своите пријатели

Советот на Општина Куманово закажа вонредна седница која ќе се одржи денеска со почеток во 15 часот во поранешен комитет.

Loading...

На дневен ред ќе се најде само една точка, а тоа е Предлог – Одлука за доделување на парична помош од Буџетот на Општина Куманово за настраданото население од катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  (ГАЛЕРИЈА) Ракометарките на Куманово нерешено против Ѓорче Петров