Во знак на револт: Студентите го блокираа Ректоратот на УКИМ (видео)

Сподели со своите пријатели

Од рано изутрина, започна блокадата на Ректоратот на Универзитетот Кирил и Методи, заедно со Младинската организација “Мугра”, објави Студентскиот пленум на социјалната мрежа Фејсбук.

Loading...

Како што стои објавено, пленумците ја доставиле нивната аргументација и барања.

Револтот на студентите се јави по најавата за изградба на две студентски згради во Кампусот, за што во текот на ноќта меѓу саботата и неделата беа исечени 50-тина дрва во кругот на УКИМ.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.