13.08.2019 01:34

Во живо снимал како дивее на патот, па усмртил трудница, дете и баба (ВИДЕО)


Три лица загинаа на истокот на Романија кога маж кој во живо пренесувал снимка од брзо возење на Фејсбук, со спортски автомобил слетал од патот и влетал во нивниот двор.

Во несреќата смртно страдале трудница, нејзиното тригодишно дете и 79-годишна жена.

loading...

Инцидентот во кој смртно страдале три лица, а едно е повредено, се случил во населбата Вакарени, 250 километри источно од престолнината Букурешт.

Возачот и патникот во автомобилот исто така се повредени. Возачот и покрај здобиените повреди се обидел да избега, но бргу е приведен.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments