13.08.2019 01:34

Во живо снимал како дивее на патот, па усмртил трудница, дете и баба (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Три лица загинаа на истокот на Романија кога маж кој во живо пренесувал снимка од брзо возење на Фејсбук, со спортски автомобил слетал од патот и влетал во нивниот двор.

Во несреќата смртно страдале трудница, нејзиното тригодишно дете и 79-годишна жена.

loading...

Инцидентот во кој смртно страдале три лица, а едно е повредено, се случил во населбата Вакарени, 250 километри источно од престолнината Букурешт.

Возачот и патникот во автомобилот исто така се повредени. Возачот и покрај здобиените повреди се обидел да избега, но бргу е приведен.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments