Во Украина рекорден број починати од коронавирус, 113 за еден ден

Сподели со своите пријатели

Во последните 24 часа во Украина е забележан рекордна смртност кај пациенти со коронавирус – 113 смртни случаи.

Loading...

Советот за национална безбедност соопшти дека досега се потврдени вкупно 309.107 случаи на Ковида-19, 5.786 починати и 129.533 излекувани пациенти. 

Пандорка Арсовска-Гацова


Leave a Reply