Во Шпанија е уапсен маж (74) кој испраќал писма бомби до амбасадите и премиерот

Сподели со своите пријатели

Шпанската полиција уапси 74-годишен маж осомничен дека испраќал писма-бомби на адреси на неколку институции и амбасади во Шпанија, јавуваат шпанските и француските медиуми.

Loading...

Писмата од бомбите беа испратени во периодот од 24 ноември до 2 декември до канцеларијата на шпанскиот премиер Педро Санчез, до украинската и американската амбасада во Мадрид, до владините канцеларии и до компанија поврзана со Европската унија.

Мажот е уапсен во северниот шпански град Миранда де Ебро, изјави извор за агенцијата Франс прес без да даде дополнителни детали.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Папата Франциско: Геј луѓето се Божји деца