Во САД 63.195 новозаразени, починале 380 лица

Сподели со своите пријатели

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) денеска регистрира 63.195 нови случаи на коронавирус и 380 смртни случаи од Ковид-19.

Loading...

Вкупниот број на заразени во САД достигна 8.617.022.

Според ЦДЦ, вкупниот број на починати од Ковид-19н се искачи на 224.601.

Јасмина Тасевска


Leave a Reply