Во Романија повеќе од 9.000 новозаразени, 171 лице починало од Ковид-19

Сподели со своите пријатели

Во Романија во последните 24 часа потврдени се 9.005 нови случаи на коронавирусот, а 171 лице починало, соопшти кризниот штаб на земјата.

Loading...

Од последниот пресек, тестирани се 36.271 лица.

Во болниците има 13.248 пациенти, од кои 1.226 се на интензивна нега.

Од почетокот на епидемијата во Романија вкупно се заразиле 449.349 лица, од кои 10.712 починале.

Јасмина Тасевска


Leave a Reply