Во пресрет на свети Никола еве и рецепт за највкусна посна сарма (видео)

Сподели со своите пријатели

Во пресрет на најпрославуваната домашна верска слава свети Никола, секоја домаќинка се стреми на својата маса да ги сервира највкусните посни сарми, со оглед дека овој празник се прославува за време на Божиќните пости.

Сармата претставува обавезен детал на секоја славеничка софра, и затоа денес споделуваме со вас и рецепт за тоа како да ја направите сармата да биде вкусна, и покрај тоа што не содржи месо.

Во прилог на рецептот, погледнете како се прават и посни полнети пиперки.

 

Loading...

 

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.