Во последните 24 часа во Куманово наврнале 7 литри дожд на метар квадратен

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи во последните 24 часа на теријторијата на Општина Куманово наврнале 7 литри дожд на метар квадратен, а претходно 20, што значи дека за 48 часа наврнале околу 28 литри дождна метар квадратен.

Loading...

Од таму додаваат дека следува период на сончево и топло време и пораст на дневните температури во следните неколку денови, со што повторно ќе имаме и температури до 32 степени целзиусови.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.