14.09.2019 17:07

Во „Порше“ шверцувал 16 мигранти низ кумановско

Facebook Twitter Google+

На автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“, вчера околу 5 часот полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „порше“ и на патничко возило „ауди А8“, но возилата не застанале.

Како што појаснуваат од полицијата, набргу возилото „порше“ застанало и при негова проверка биле пронајдени 16 мигранти (две малолетни лица), од кои пет од Пакистан, шест од Еритреја и пет од Непал, сите без документи за идентификација.

Loading...

Мигрантите и возилото биле предадени во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments