Во понеделник ќе “брише” ветер со брзина од 100 километри на час

Сподели со своите пријатели

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до осум, а дневната од 13 до 19 степени.

За време на викендот, времето ќе биде стабилно и релативно топло. Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер, јавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час, а ќе има и повремен локален дожд.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.