17.02.2018 15:00

Во овој бар можете да пиете без пари, но има само еден услов


Денот на вљубените помина, но една фотографија упорно кружи по интернетот, па одлучивме да ја споделиме со вас. Во прашање е одличен маркетинг трик.

Еден бар дал ваква понуда: ако ја доведете својата девојка ќе добиете 20 отсто попуст, ако ја доведете сопругата има 40 отсто, меѓутоа ако ги доведете и жената и девојката заедно, ќе пиете и јадете за без пари.

Секако, поголемиот дел од прељубниците не се до толку луди да го изведат тоа поради бесплатно јадење и пиење, затоа што последиците се далеку поскапи.

Сепак, има се повеќе такви чудни врски, па е можно и барот да банкротира од мажи со жени и девојки.

Good luck with that Follow @9gag

A post shared by 9GAG: Go Fun The World (@9gag) on


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments