Во овие познати филмови навистина имало секс, актерите не глумеле (видео)

Сподели со своите пријатели

Понекои сцени од секс во филмовите делуваат толку реални што публиката не може да верува дека тоа е глума и дека двајцата актери всушност не водат љубов. Меѓутоа, некогаш публиката е во право. Постојат филмови во кои водењето љубов било вистинито.

„Калигула“

Еден од најконтроверзните филмови во историјата, а прв кој во исто време имал порнографска содржина и големи холивудски ѕвезди во проектот. Вечно е прашањето како продуцентите успеале да ги убедат Питер О’Тул и Џон Гилгуд да се придружат на проектот, но тие славни имиња навистина се нашле во оваа филмско остварување.

Главната улога е специјализирана за проблематичните филмови на Малколм Мекдауел, а секс сцените во филмот се немонитрани, така да Малколм имал секс пред камерите. Оралниот секс исто така не бил исклучок.

„Кафеавиот зајак“

Винсент Гало е познат по чудните филмови, а овој можеби е еден од нив. Оралниот секс во филмот навистина се случува, а истиот погледнете го на ОВОЈ ЛИНК.

„Се за Ана“

Режисерот на овој филм тврди „Без вистински секс, приказната на овој филм би се распаднала“. Токму поради тоа, сите секс сцени и самозадоволувања во овој филм се целосно немонтирани. Целиот филм гледајте го ТУКА.

„Нимфоманка“ (I и II)

Во морето контроверзии крал е Ларс. Познат е и по тоа што избегнува вештачки одиграни секс сцени. Ниту во овој филм не се откажал од тоа. Додека главните актери навистина имале секс, во сцените „завршници“ биле ангажирани дублери.

„Лежи со мене“

Лорен Ли Смит и Ерик Балфоур долго се фалени зтоа што во овој филм одиграле премногу реалистична секс сцена. Занете зошто? Затоа што навистина имале секс на сетот. Трејлерот погледнете го ТУКА.

„Малиот пепел“

Роберт Патисон во овој филм требало да игра сцена на замозадоволување. Ја одиграл целосно реално, затоа што, според неговите зборови, „преправањето би било премногу извештачено“. (ЛИНК)

„Sweet Sweetback’s Badasssss Song“

Насловот на овој филм подобро да не се обидувате да го преведете. Актерот Мелвин Ван Пиблс имал сцена со секс уште во 1971 година во наведеното дело, а подоцна признал дека сцената му донела полова болест. Подобро да симулирале… (ТРЕЈЛЕР).

„Розовите фламингоси“

Не е реална само сцената со јадење измет, туку и инцестот (само филмски) измеѓу Дивијан и нејзиниот син немало плод на филмски трик, туку реален настан. Оралното задоволување – исто така реално. (ТРЕЈЛЕР)

„Baise moi“

Многу еротски сцени во овој психички напорен француски филм се сметаат за сува порнографија. Што се однесува до актерите во него, тие тоа и навистина се. (ТРЕЈЛЕР)

„9 песни“

Киран О’Брајан и Марго Стили можеби имаат добро сеќавање на нивната секс сцена од филмот, но немаат баш причина за гордост. Иако обработена без лаги и со реални односи, сцената се смета можеби за најлоша во историјата. (ТРЕЈЛЕР)


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.