Во напад во САД десетина мртви, неколкумина ранети

Сподели со своите пријатели

Десет лица загинаа во напад во Волмарт во Чесапик, Вирџинија, соопшти полицијата.

Loading...

Според извештаите, маж, управител на стоковна куќа, отворил оган, по што се самоубил, пишува Би-би-си.

Градот Чесапик објави на Твитер дека „Полицијата го потврдува нападот со жртвите во Волмарт“.

Би-би-си јавува дека во моментов има малку детали за инцидентот, но дека еден полицаец рекол дека „помалку од 10 лица загинале“, а повеќе се ранети.

Мотивот на напаѓачот не е познат.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сијрото: Украина нема да влезе во НАТО додека не се реши прашањето за унгарското малцинство