05.05.2019 11:24

Во Лојане Кинез срепечен илегално да влезе во Македонија


Во реонот на с.Лојане, општинаЛипково, во близина на „Миратовачки пат“, при вршење на патрола, вчера вово 12.10 часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Сопот го забележале и спречиле лицето К.Д.(55) од Народна Република Кина илегално да ја помине државната граница од Република Србија кон Република Северна Македонија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments