12.09.2019 12:57

Во кумановско уапсен шверцер на мигранти од Бангладеш


На местото викано „Костурник“, атар на село Речица, кумановско, вчера околу 8 часот полициски службеници го привеле И.А.(21) од селото Арачиново.

Како што појаснуваат од Министерството за внатрешни работи при контрола на патничко моторно возило „рено еспејс“ со струмички регистарски ознаки, кое го управувал И.А., полициски службеници пронашле 15 лица мигранти од Бангладеш.

loading...

Возачот и мигрантите биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments