Во исхраната додадете сок од домати и збогувајте се со масните наслаги

Сподели со своите пријатели

Доматот е една од супер намирниците која скоро сите ја сакаме, а исто така е и многу здрава.

И, ако вклучите сок од домати во вашата диета, вашите шанси за намалување на телесната тежина, но првенствено масни наслаги на стомакот, се многу зголемени!

Loading...

Лекарите велат дека моќта на овој сок е доволно висока за да го удвои ефектот на диетата.

Тоа е идеален природен пијалок кој се користи за детоксикација на организмот, а покрај тоа, го помага варењето и спречува задржување на водата во организмот, што честопати е најголем проблем за луѓето кои страдаат со вишок тежина.

Бројот на калории во него е мал, и има можност да ве задржи заситени неколку часа. Пиењето на овој вкусен сок ви носи здравје, што е многу подобро отколку да пиете различни производи за слабеење.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *