Во гробницата се слушаат страшни вресоци: Жена закопана жива (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Росангела Алмеида дос Сантос (37) наводно очајно се обидувала да се ископа од ковчегот, а минувачите тврдат дека ги слушнале нејзините стравични крици, пренесува „Дејли стар“.

Тинејџер од Индија за малку ќе бил жив закопан (видео)

Loading...

Тоа траело неколку дена, се додека на луѓето кои се затекнале во близина тоа не им станало чудно, па решиле да го отворат ковчегот. Кога отвориле виделе дека Сантос за некоја среќа била жива, но повредена при очајните удари да се извлече.

Росангела била прогласена за мртва на 28. јаниари годинава во локалната болница, а утредента била погребата.

Бил жив поgребан три дена и сè пренесувал во живо од конвчегот (фото)

Луѓето кои живееле во близина на гробиштата го предупредиле семејството на 9. февруари дека слушаат крици и удари кои доаѓаат од гробницата.

Снимката од нејзиното ископување од гробиштата Сенхора Сантана во Бразил набргу стана вирална и предизвика лавина негативни коментари и осуди за оние кои „установиле“ дека несреќната жена е мртва и ја погребале.

НАУЧНО ДОКАЖАНО: Како изгледа последната минута пред смртта?

Една од соседките кои ги слушнала непријатните звуци, за локалното радио опишала како се чувствувала и што се случувало во тие моменти.

– Бев на гробиштата да се помолам за своите покојници и од блиската гробница слушнав дека некој удира. Мислев дека се деца, кои обично се играат на гробиштата, се шегуваат и се обидуваат на тој начин да ме исплашат, рекла преплашената жена.

Луѓето ќе бидат погребувани во разградливи капсули, а дрвјата ќе ги заменат спомениците (фото)

Хермана Алмеида, мајка за Росангела истакнува дека нејзината ќерка била ископана од гробот со повреди нат елото кои ги немала на денот кога „починала“.

– Се обидела да го отвори капакот, ноктите скоро ги немаше, а рацете и беа страшно повредени, рекла мајката.

„ВОСКРЕСНАЛ“ ПРЕД ПОГРЕБОТ: Роднините му подготвиле гроб, а тој се појавил жив (видео)

Полицијата веднаш отворила истрага за овој несекојдневен настан, а портпаролот на болницата чии лекари жената ја прогласиле за мртва, истакнале дека несовесните лекари ќе бидат најстрогот казнети и дека болницата ќе соработува со полицијата во понатамошната истрага.


Leave a Reply