Во дом на кумановец пронајдена марихуана

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.М.(42) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Loading...

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 24.12.2018 година во 12.00

часот во Куманово, при преземање на службени дејствија во врска со претходно пријавена поплака, полициски службеници во домот на пријавениот пронашле и одзеле марихуана.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *