Во бутикот ”Егзист”, со купено одело – гратис кошула и вратоврска за младоженците (галерија)

Сподели со своите пријатели

Водени од идејата дека секој маж заслужува посебно место за шопинг, во Куманово во 2005 година беше отворен бутик кој го понесе името ”ЕГЗИСТ”, зад кој стои тим на искусни продавачи и трговци со текстил и машка гардероба.

Loading...

[huge_it_gallery id=”212″]

 

Во текот на годините, ЕГЗИСТ се развиваше во согласност со барањата на пазарот, диктирајќи ги модните трендови во Куманово.

Сега и овде, бутикот за мажи ЕГЗИСТ, на своите купувачи им нуди познати и признаени брендови за урбан, но и елегантен машки аутфит, благодарејќи на внимателно одбраните ткаенини, кроеви и со следење на барањата за најразличните потреби на мажите, претставува вонвременски симбол на модерното облекување.

Како резултат на најдобрите шивачки традиции, мажите во Куманово имаат место од каде со купените производи, т.е одела, кошули, вратоврски, џинс, блузи и модни аксесоари, добија елегантен но и урбан изглед без нарушување на сопствениот израз.

Бутикот ЕГЗИСТ, инаку лоциран во локалитетот ГАРНИЗОН на приземје (од страна на главната сообраќајница), стана составен дел од гардеробата на маркантниот и успешен маж.

Појдете во култниот кумановски бутик и со купеното одело,  добијте гратис кошула и вратоврска ако наскоро се подготвувате да го кажете своето судбоносно ”да”.

Loading...

 

 

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.