Во бикини сурфа покрај активен вулкан (видео)

Сподели со своите пријатели

Авантуристката Алисон стана првата личност што сурфала во подножјето на активен вулкан. Алисон Пил во Тихиот Океан сурфала кога започнала ерупцијата на вулканот Калауеа на Хаваите.

Нејзиниот тим се разбудил рано наутро за да кренат на овој интересен зафат. Се везеле три часа до плажата и уште пат со рибарски чамец за да стигнат во подножјето на самиот вулкан.

Као изгледало нејзиното невообичаено сурфање погледнете од приложеното видео.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.