Во Аргентина се роди коза со човечка глава (видео)

Сподели со своите пријатели

Во аргентинската покраина Сан Луис родено е јаре какво жителите се уште немале видено.

Животното е родено сочовечка глава и испакнати очи, а починало само три часа откако било родено.

Неговата сопственичка Глејдис Овеидо изјавила дек асите биле шокирани кога го виделе јарето. Освен оваа необично младенче, родени се уште две нормални, пишува Дејли мејл.

Веднаш кога ја видов, знаев дека се работи за природна деформација, иако телото и беше нормално. Се обидовме да ја нахраниме со млеко, но нејзината здравствена состојба набргу се влоши – изјавила Овеидо.

Локалното население вели дека ова е прв пат вакво сушстество да се роди во нивното подрачје.

https://youtu.be/JFixC2CV7OQ

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.