Внуката ја воодушеви својата 100-годишна баба: Со виртуелна реалност ја „однесе” во градот во кој пораснала (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нејзината баба е од Ерменија, а нејзината внука и ја покажа катедралата во малиот ерменски град Вагаршапат, каде што пораснала.

Loading...

Стогодишната баба со својата реакција ги развесели интернет корисниците. Таа била тотално шокирана, поради што дури се прекрстила, па дури и плачела. Погледна низ собата и почнала да забележува се повеќе детали кои ја воделе до спомените на градот во кој го поминала своето детство.

„Тоа е толку убаво! Рекла таа

 

@shmellywelly She is the most precious sweetheart 🥺 #fyp #cute #grandma #armenian #armenia ♬ original sound – Michelle